Voorgestelde opvanglocatie in Purmer-Zuid zuid gaat niet door

Voorgestelde opvanglocatie in Purmer-Zuid zuid gaat niet door do, 11/30/2023 - 16:07 Publicatiedatum do, 11/30/2023 - 12:00 Einddatum do, 01/11/2024 - 12:00 Samenvatting De gemeente heeft de afgelopen maanden samen met omliggende gemeenten in Zaanstreek-Waterland onderzocht hoe invulling gegeven kan worden aan de verschillende opdrachten die door het Rijk worden opgelegd voor de opvang van vluchtelingen. Voor Purmerend gaat dit om het opvangen van Oekraïense ontheemden. Op 29 november heeft de Rijks overheid laten weten de tijdelijke opvanglocatie voor 500 tot 1500 ontheemden in de Purmer-Zuid zuid niet te financieren. Daardoor gaat de mogelijke opvanglocatie zoals aan de raad is voorgesteld, niet door. Het college van burgemeester en wethouders heeft donderdag de gemeenteraad hierover geïnformeerd. Inleiding De gemeente heeft de afgelopen maanden samen met omliggende gemeenten in Zaanstreek-Waterland onderzocht hoe invulling gegeven kan worden aan de verschillende opdrachten die door het Rijk worden opgelegd voor de opvang van vluchtelingen. Voor Purmerend gaat dit om het opvangen van Oekraïense ontheemden. Op 29 november heeft de Rijksoverheid laten weten de tijdelijke opvanglocatie voor 500 tot 1500 ontheemden in de Purmer-Zuid zuid niet te financieren. Daardoor gaat de mogelijke opvanglocatie zoals aan de raad is voorgesteld, niet door. Het college van burgemeester en wethouders heeft donderdag de gemeenteraad hierover geïnformeerd. Hoofdafbeelding grasveld-gras.jpg Paragraaf De gemeente heeft altijd gezegd dat de Rijksoverheid de plannen voor de opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen volledig moet betalen. Er is veel en intensief contact geweest met het Rijk over de financiering van deze opvanglocatie. Het Rijk heeft op 29 november aangegeven het plan voor de opvanglocatie niet te kunnen financieren. Hierdoor komt er geen opvanglocatie van deze grootte in de Purmer-Zuid zuid of ergens anders binnen onze gemeente. Opgave opvang OekraïnersHet college: ‘Wij zijn ons ervan bewust dat het voorstel veel in de samenleving heeft losgemaakt. Wij zien dat de humanitaire crisis in Oekraïne onveranderd is en er dagelijks mensen in Nederland aankomen die zijn gevlucht voor de aanhoudende oorlog. Daarom vinden wij dat wij ons moeten blijven in spannen om de Oekraïense ontheemden tijdelijk op te vangen. Wij kunnen de gevolgen van dit Rijksbesluit voor de regionale afspraken nog niet overzien. De komende periode gaan wij met de omliggende gemeenten in Zaanstreek-Waterland in gesprek over wat dit betekent voor de regionale opgave en of en hoe wij kunnen voorzien in ons aandeel.” Gebiedsontwikkelingen OostflankDe Purmer-Zuid zuid is onderdeel van een gebied waar de gemeente woningen wil bouwen. Dit gebied heet De oostflank. Voor Purmer-Zuid zuid betekent het dat de gemeente stopt met het spoor van de realisatie van tijdelijk woonruimte voor Oekraïners en zich helemaal richt op de ontwikkeling van permanente huisvesting in dat gebied. Hoe de gemeente dat wil doen, komt te staan in een gebiedsvisie voor de oostflank. Wij verwachten aan het eind van dit jaar de concept-visie voor de oostflank af te ronden en begin 2024 met de omgeving te kunnen bespreken. Daarna kan besluitvorming hierover in de raad plaatsvinden. De gemeente zet daarmee in op een duurzame oplossing voor de woningzoekenden in onze gemeente. Dit nieuwsbericht is aangepast na de raadvergadering van 30 november Eigendom communicatie@purmerend.nl Zichtbaar op Actueel Meer nieuws Voorpaginanieuws Tags vluchtelingen einddatumraw 1704974400 Uitsluiten uit zoekresultaten Nee Kruimelpad Meer nieuws

Geplaatst op vrijdag 1 december 2023.